You are here

ПЕНСІЙНА РЕФОРМА В ДІЇ

ЗМІНИ В ПЕНСІЙНОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ З 1 січня 2017 року

21.02.2017

З 1 січня 2017 року набрав чинності Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” № 1774-VIII від 06.12.2016р. Повний текст закону розміщено на нашому сайті в розділі „Законодавство”.

Цей Закон обмежує виплати трудових пенсій працюючим пенсіонерам, крім інвалідів першої та другої груп, інвалідів війни третьої групи, учасників бойових дій, членів сімей загиблих (померлих) військовослужбовців, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції та осіб, розмір пенсій яких менше ніж 1870,50грн. Тобто, незалежно від факту роботи та посади, на якій працюватимуть зазначені особи, пенсії будуть виплачуватись їм в повному обсязі.

Пенсіонерам, які після 01.01.2017р. працюватимуть на посадах та на умовах, передбачених законами України „Про державну службу”, „Про прокуратуру”, „Про судоустрій і статус суддів”, пенсії, призначені відповідно до чинного законодавства України (незалежно від закону, за яким вони призначені) не будуть виплачуватись взагалі. Після звільнення з роботи виплата пенсії поновлюється.

Виплата пенсій пенсіонерам, які працюють на інших посадах/роботах   ( в т.ч. і приватним підприємцям) буде здійснюватись у розмірі 85% призначеного розміру пенсії, але не менше ніж 1870,50грн. Після звільнення з роботи або припинення підприємницької діяльності буде виплачуватись 100% пенсії. На цих же умовах будуть виплачуватись пенсії судово-медичним експертам, працівникам Нацбанку, службовцям органів місцевого самоврядування, помічникам депутатів.

Пенсії, призначені відповідно до Закону України „Про наукову та науково-технічну діяльність” у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії в порядку та на умовах, передбачених цим Законом, працюють на посадах та на умовах, передбачених законами „Про державну службу”, „Про прокуратуру”, „Про статус народного депутата України”, „Про судоустрій і статус суддів” виплачуються в такому порядку:

  • призначені до 01.10.2011р. – в розмірі, обчисленому відповідно до Закону України „Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування”;
  • призначені після 01.10.2011р. – в розмірі 85% від розміру пенсії, призначеної відповідно до Закону України „Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування.

Після звільнення з роботи виплата пенсії поновлюється в розмірі, обчисленому відповідно до Закону України „Про наукову та науково-технічну діяльність”.