You are here

ПЕНСІЙНА РЕФОРМА В ДІЇ

Як оформити електронне пенсійне посвідчення?

13.09.2017

Як оформити електронне пенсійне посвідчення?

Електронне пенсійне посвідчення (ЕПП) – поєднує функції пенсійного посвідчення та банківської платіжної картки, містить електронну інформацію про власника та електронний підпис.

 

 

Процес оформлення ЕПП включає наступні етапи:

1. Звернення до Пенсійного фонду

Внутрішньо переміщена особа (ВПО) повина особисто звернутись до територіального органу Пенсійного фонду України (ПФУ) за місцем фактичного проживання із письмовою заявою на виготовлення ЕПП. Разом із заявою необхідно подати оригінал паспорта,  оригінал довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, фотографію 30*25 мм, довідку внутрішньо переміщеної особи, пенсійне посвідчення та інші документи, що можуть знадобитись для формування пенсійної справи.

2. Звернення до Ощадбанку

Через місяць після подання заяви до ПФУ, пенсіонер має звернутись до відділення Ощадбанку, яке було зазначене в попередньо поданій заяві.

Також з Ощадбанком укладається договір, після чого можна отримати електронне пенсійне посвідчення, яке активується в касі банку. 

Термін дії ЕПП – 3 роки. Слід зазначити, що протягом першого року строку дії електронного пенсійного посвідчення кожні півроку пенсіонер повинен з’являтись у відділення Ощадбанку для фізичної ідентифікації. Далі, протягом другого і третього року дії посвідчення, до цього відділення потрібно буде звертатись один раз на рік. Ідентифікація особи може бути проведена у будь-якому відділені Ощадбанку. В день ідентифікації пенсіонеру необхідно здійснити будь-яку операцію (зняття готівки, перевірка балансу тощо) в  касі  банку.

Нагадаємо, що з 1 липня 2016 року виплата пенсій, соціальної допомоги, компенсацій та довічних держстипендій, що призначені державою для внутрішньо переміщених осіб, здійснюються виключно  через Ощадбанк. ​