You are here

ПЕНСІЙНА РЕФОРМА В ДІЇ

Взаємодія з органами Державної виконавчої служби щодо наповнення бюджету Пенсійного фонду України

22.09.2017

Управлінням Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області (далі – управління) постійно проводиться робота по погашенню заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Одним з напрямків відповідної роботи є стягнення заборгованості через органи Державної виконавчої служби.

Станом на 01.09.2017 року на виконанні в органах Державної виконавчої служби перебувало 1 713 виконавчих документа про стягнення заборгованості на користь управління на загальну суму 43 386,8 тис. грн.

З метою повного та своєчасного виконання виконавчих документів про стягнення боргу на користь Пенсійного фонду України спеціалісти юридичного відділу управління співпрацюють з органами Державної виконавчої служби, а саме: здійснюються спільні виїзди до боржників під час яких державними виконавцями виявляється та описується майно боржників, перевіряються каси боржників-юридичних осіб та вилучаються готівкові кошти. Протягом 2017 року було здійснено спільні виходи до 43 боржників.

Зі свого боку управління своєчасно виявляє та надає ВДВС інформацію про працевлаштування чи набуття статусу пенсіонера осіб, які мають заборгованість перед  ПФУ, з метою стягнення суми боргу із заробітної плати чи пенсії боржника. При направленні заяв про відкриття виконавчого провадження управління інформує ВДВС про відомі розрахункові рахунки боржника.

Після вжиття наведених заходів на рахунки управління з початку 2017 року надійшло 560,8тис. грн.

З метою виявлення причин не виконання судових рішень з початку року представниками управління було проведено 50 ознайомлень з матеріалами виконавчих проваджень по 282 виконавчим документам, адже мають місце зведені виконавчі провадження. З метою усунення виявленних порушень, управлінням було направлено 44 скарги на дії (бездіяльність) державних виконавців, з яких начальником ВДВС задоволено 38.

Взаємодія з органами ДВС не завжди дає очікувані результати. Наприклад, перпоную у своєчасному стягненні заборгованості, є відсутність боржника за адресою, вказаною у виконавчому документі, відсутність у боржника майна, на яке можливо звернути стягнення.

З метою покращення взаємодії органів державної виконавчої служби та управління, а також координації дій органів ДВС по неупередженому і повному виконанню виконавчих документів про стягнення коштів на користь держави в особі органів ПФУ управлінням періодично проводяться спільні з ВДВС наради, на яких обговорюються питання, що стосуються посилення роботи стосовно повного та своєчасного погашення заборгованості до бюджету Пенсійного фонду України.

Управління звертає увагу підприємств та підприємців, які мають заборгованість перед Пенсійним фондом України, на необхідність своєчасного погашення платежів, адже примусові заходи стягнення тягнуть за собою додаткові витрати боржників у вигляді виконавчого збору.

Отже, питання проведення невідкладних заходів та посилення контролю за погашенням заборгованості по обов’язкових платежах до Пенсійного фонду України має бути пріоритетним не лише для органів ПФУ, а й для підприємств та підприємців, які мають заборгованість до ПФУ, адже наявність боргів спричиняє втрату страхового стажу людьми, які працюють на таких підприємствах, що є прямим порушенням конституційних прав громадян і принципів їхнього соціального захисту.