You are here

ПЕНСІЙНА РЕФОРМА В ДІЇ

Взаємодія з органами Державної виконавчої служби щодо наповнення бюджету Пенсійного фонду України

22.03.2016

Управлінням Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області (далі – управління) постійно проводиться робота по погашенню заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. Одним з напрямків відповідної роботи є стягнення заборгованості через органи Державної виконавчої служби.

Станом на 01.03.2016 року на виконанні в органах Державної виконавчої служби перебувало 1 892 виконавчих документа про стягнення заборгованості на користь управління на загальну суму 31 674,4 тис. грн.

З метою повного та своєчасного виконання виконавчих документів про стягнення боргу на користь Пенсійного фонду України спеціалісти юридичного відділу управління співпрацюють з органами Державної виконавчої служби, а саме: здійснюються спільні виїзди до боржників під час яких державними виконавцями виявляється та описується майно боржників, перевіряються каси боржників-юридичних осіб та вилучаються готівкові кошти.

Зі свого боку управління своєчасно виявляє та надає ВДВС інформацію про працевлаштування чи набуття статусу пенсіонера осіб, які мають заборгованість перед  ПФУ, з метою стягнення суми боргу із заробітної плати чи пенсії боржника. При направленні заяв про відкриття виконавчого провадження управління інформує ВДВС про відомі розрахункові рахунки боржника.

Після вжиття наведених заходів на рахунки управління з початку 2016 року надійшло 371,0 тис. грн.

З метою виявлення причин не виконання судових рішень з початку року представниками управління було проведено 6 ознайомлень з матеріалами виконавчих проваджень по 17 виконавчим документам, адже мають місце зведені виконавчі провадження. З метою усунення виявленних порушень, управлінням було направлено 4 скарги на дії (бездіяльність) державних виконавців.

Взаємодія з органами ДВС не завжди дає очікувані результати. Наприклад, перпоную у своєчасному стягненні заборгованості, є відсутність боржника за адресою, вказаною у виконавчому документі, відсутність у боржника майна, на яке можливо звернути стягнення.

Управлінням періодично проводяться спільні з ВДВС наради, на яких обговорюються питання, що стосуються посилення роботи стосовно повного та своєчасного погашення заборгованості до бюджету Пенсійного фонду України.

З метою покращення взаємодії органів державної виконавчої служби та управління, а також координації дій органів ДВС по неупередженому і повному виконанню виконавчих документів про стягнення коштів на користь держави в особі органів ПФУ було затверджено спільний наказ ВДВС Сєвєродонецького МУЮ та управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області, яким визначено спільні заходи співпраці щодо забезпечення виходів за адресою місцезнаходження боржників з метою виявлення та опису майна, а також вилучення грошових коштів з каси, забезпечення безперешкодного ознайомлення представниками управління з матеріалами виконавчих проваджень.

Отже, питання проведення невідкладних заходів та посилення контролю за погашенням заборгованості по обов’язкових платежах до Пенсійного фонду України має бути пріоритетним не лише для органів ПФУ, а й для підприємств та підприємців, які мають заборгованість до ПФУ, адже наявність боргів спричиняє втрату страхового стажу людьми, які працюють на таких підприємствах, що є прямим порушенням конституційних прав громадян і принципів їхнього соціального захисту.