You are here

ПЕНСІЙНА РЕФОРМА В ДІЇ

Семінар-зустріч із страхувальниками

16.08.2017

Під час надання страхувальниками  звітності по єдиному соціальному внеску у центрі обслуговування платників Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку було проведено семінар-зустріч з присутніми бухгалтерами та фізичними особами-підприємцями.

Людмила Шуліка – заступник начальника відділу адміністрування, супроводження інформаційних систем, електронних реєстрів та захисту інформації управління Пенсійного Фонду України в м.Сєвєродонецьку повідомила присутнім про стан розвитку реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі РЗО) та прямий зв’язок повноти та правильності наповнення РЗО із коректним та своєчасним поданням звітності по єдиному соціальному внеску та повідомлень про прийняття на роботу. Також пояснила на прикладах відображення інформації про трудові відносини та заробіток у звітах та відповідно у обліковій картці застрахованої особи.

Враховуючи, що одним із основних резервів зростання власних доходів органів Пенсійного фонду України  є легалізація заробітної плати і трудових відносин та з метою забезпечення соціальних гарантій працюючих, спеціалістами управління Пенсійного фонду України в мiстi Сєвєродонецьк проводиться постійна  iнформацiйно–роз’яснювальна робота для того, щоб громадяни нарешті зрозуміли, що кожен легковажний крок, зроблений сьогодні, в майбутньому буде мати наслідки. Зауважила, що порушення законодавства в сфері пенсійного забезпечення тягнуть за собою негативні наслідки, такі як соціальна незахищеність найманого працівника, а саме вiдсутнiсть трудового стажу, відпустки, неможливість скористатися лікарняними під час хвороби та інше.

Окрім цього було роз’яснено що при виникненні питань застрахованим особам, які адмініструються управлінням Пенсійного фонду України, не обов'язково кожного разу відвідувати управління, адже можна отримати відповідь дистанційно, сидячи вдома за комп'ютером. Завдяки електронному порталу зручно здійснювати постійний контроль за своїми даними, що впливають на пенсійні права та отримувати необхідну інформацію.

Веб-портал, який цілодобово доступний за адресою:  http:\\www.portal.pfu.gov.ua  надає громадянам можливість зручно і оперативно взаємодіяти з органами Пенсійного фонду України, автономно отримувати послуги, які раніше вимагали особистого звернення в управління Фонду.

Принциповою відмінністю від попередніх форм інформування Пенсійним фондом через Інтернет є той факт, що Веб-портал надає електронні послуги кожній особі індивідуально. Портал працює з дотриманням вимог по захисту персональних даних.

У відкритому доступі (без реєстрації) на порталі надається багато корисної інформації з питань пенсійного страхування, бланки документів, інструкції щодо їх заповнення тощо.

Для реєстрації на ВЕБ-порталі необхідно особисто отримати в будь-якому органі Пенсійного фонду код доступу, або за допомогою ключів ЕЦП органів ДФС, органів юстиції чи Приватбанку.

Наприкінці виступу доповідач наголосила на тому, що дуже важливо підтримувати зворотній зв’язок між страхувальниками та спеціалістами УПФУ в м. Сєвєродонецьку для можливості швидкого реагування на виникаючі час від часу проблемні питання та плідного діалогу в інтересах застрахованих осіб.

По закінченні зустрічі присутні мали змогу отримати відповіді на свої питання та одержати інформаційно-роз’яснювальні матеріали (буклети та інформаційні листівки)