You are here

ПЕНСІЙНА РЕФОРМА В ДІЇ

Реалізація і захист прав внутрішньо переміщених осіб та постраждалих внаслідок антитерористичної операції з питань, що стосуються діяльності управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області

06.12.2017

Захист прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб регулюється Законом України „Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” від 20.10.2014 року №1706-VII, згідно якого Україна вживає всіх можливих заходів, передбачених Конституцією та законами України, міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України,

щодо запобігання виникненню передумов вимушеного внутрішнього переміщення осіб, захисту та дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, створення умов для добровільного повернення таких осіб до покинутого місця проживання або інтеграції за новим місцем проживання в Україні. (ст.2 Закону).

Громадянин пенсійного віку, особа з інвалідністю, дитина-інвалід та інша особа, яка перебуває у складних життєвих обставинах, яких зареєстровано внутрішньо переміщеними особами, мають право на отримання соціальних послуг відповідно до законодавства України за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. (ст.7 Закону)

Для успішного відновлення або реалізації свого права на пенсійне забезпечення перше, що треба зробити громадянам, що відносяться до категорії ВПО -  це оформити статус внутрішньо переміщеної особи. Адже в подальшому будь-яка соціальна виплата залежатиме від актуальності статусу ВПО. Цей статус підтверджує, винятково, управління соціального захисту населення, при особистому зверненні громадянина, якому видається довідка встановленого зразка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Підтвердження статусу дає можливість людині звернутись в управління Пенсійного фонду з питань пенсійного забезпечення. При цьому існує обов’язкова умова – особистого звернення із відповідною заявою.

Виплата пенсій внутрішньо переміщеним особам проводиться через рахунки та мережу установ і пристроїв ПАТ «Державний Ощадний банк України». На сьогодні здійснюється випуск (обмін) банківських платіжних карток ПАТ «Державний Ощадний банк України» для внутрішньо переміщених осіб, які одночасно є пенсійним посвідченням. Таке пенсійне посвідчення містить інформацію про власника, вид пенсії, групу інвалідності та її причини, а також про термін, на який встановлено інвалідність. Також електронне пенсійне посвідчення містить електронний цифровий підпис і використовується як платіжна картка до закінчення терміну її дії, або до закінчення терміну призначення пенсії.