You are here

ПЕНСІЙНА РЕФОРМА В ДІЇ

ПОГАШЕННЯ ЗАБОРГОВАНОСТІ ДО ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ

27.03.2018

Відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» підприємства зобов'язані відшкодовувати органам Пенсійного фонду витрати на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», до досягнення працівниками загальновстановленого пенсійного віку. Витрати відшкодовують підприємства незалежно від форми власності та господарювання.

Станом на 01.03.2018 загальна заборгованість по платежах до Пенсійного фонду складає 209952,9тис.грн.

В березні 2018року завдяки загальним зусиллям управління Пенсійного фонду України в м.Сєвєродонецьку, відділу Державної виконавчої служби та керівництву ТОВ СП «Укрзовніштрейдінвест» погашено заборгованість до Пенсійного фонду України в сумі більше 10 млн.грн.

Слід зауважити, що Пенсійний фонд в повному обсязі виплачує пільгові пенсії і тому обов'язок підприємств - вчасно та в повному обсязі сплачувати суми, зазначені в розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.

У разі ухилення підприємства від добровільного погашення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, стягнення боргу здійснюється в судовому порядку, з подальшим направленням виконавчого документа на примусове виконання до органів Державної виконавчої служби, що значно збільшує фінансові витрати підприємства.