You are here

ПЕНСІЙНА РЕФОРМА В ДІЇ

Підсумки роботи юридичного відділу за IV квартал 2016 року

дата: 
12.01.2017

Протягом звітного періоду робота юридичного відділу управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області була спрямована на забезпечення реалізації державної політики у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та наповнення бюджету Пенсійного фонду України.

У IV кварталі 2016 року до суду було направлено 30 позовних заяв про стягнення заборгованості на загальну суму 32 066,6 тис. грн., а всього з початку року 112 позовних заяв про стягнення заборгованості на загальну суму 119 179,8 тис. грн., 98% з яких стосується стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за списком №1 та №2.

Виникнення даного виду заборгованості пов’язано з ухиленням підприємств від внесення до Пенсійного фонду плати, що покриває фактичні витрати на виплату та доставку пенсій за списками №1 та №2, призначених згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення». При цьому такі витрати підприємство зобов’язано нести до досягнення працівниками загальновстановленого пенсійного віку.

З метою примусового стягнення заборгованості до органів Державної виконавчої служби у IV кварталі 2016 року направлено 9 виконавчих документів на суму 447,6 тис. грн., а всього з початку року направлено 98 виконавчих документа на суму 1416,4  тис. грн.

З метою зменшення заборгованості до Пенсійного фонду України протягом IV кварталу 2016 року спеціалістами управління спільно з спеціалістами відділу ДВС здійснено 8 спільних виїздів до боржників, а з початку року здійснено 53 спільні виїзди.

З початку року проведено 144 ознайомлення з матеріалами виконавчих проваджень по 527 виконавчим документам, про що складено протоколи. За результатами ознайомлень на дії (бездіяльність) державних виконавців подано 136 скарг.

З метою покращення роботи по стягненню заборгованості на користь управління з початку року було проведено п'ять нарад з начальником Сєвєродонецького міського ВДВС ГТУЮ у Луганській області. Основними темами нарад було питання проведення невідкладних заходів та посилення контролю за погашенням заборгованості по обов’язкових платежах до Пенсійного фонду України. За підсумками нарад були визначені спільні заходи співпраці, зокрема необхідно забезпечити застосування усіх передбачених законодавством контрольних, фіскальних та примусових заходів до боржників, в тому числі й опис майна, провести необхідну роботу задля тимчасового обмеження у праві виїзду боржника-фізичної особи або керівника боржника – юридичної особи за межі України, забезпечити своєчасне надання інформації щодо працевлаштування або набуття статусу пенсіонера осіб, які мають заборгованість. Інформація про результати спільних нарад була розміщена на сайті управління.

Після вжиття наведених заходів на рахунки управління з початку 2016 року надійшло 1345,1 тис. грн.

На кінець звітного періоду в органах виконавчої служби на виконанні знаходиться 1719 виконавчих документів про стягнення заборгованості на суму 31 522,9 тис. грн.

Протягом IV кварталу 2016 року спеціалісти юридичного відділу взяли участь у 10 засіданнях комітетів кредиторів, а всього з початку року прийнято участь у 40 засіданнях комітетів кредиторів.

З початку року завершено 2 справи про банкрутство, завдяки чому сумарний розмір кредиторських вимог управління порівняно з початком року зменшився на  3 009,3 тис. грн.

На кінець звітного періоду управлінням Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області ведеться 9 справ про банкрутство на загальну суму заборгованості 16 179,6тис. грн.

З початку року до управління подано 82 позови з пенсійних питань, з них протягом IV кварталу 23 позови. З метою належного представництва інтересів управління, спеціалісти юридичного відділу взяли участь у 106 судових засіданнях, з них 31 судове засідання відбулось протягом IV кварталу 2016 року.