You are here

ПЕНСІЙНА РЕФОРМА В ДІЇ

Підсумки роботи юридичного відділу за III квартал 2017 року

дата: 
12.10.2017

Протягом звітного періоду робота юридичного відділу управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області була спрямована на забезпечення реалізації державної політики у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та наповнення бюджету Пенсійного фонду України.

У III кварталі 2017 року до суду було направлено 133 позовних заяв про стягнення заборгованості на суму 28 949,30тис. грн., а всього з початку року до суду направлено 268 позовних заяв про стягнення заборгованості на загальну суму 156 600,30 тис. грн., 98% з яких стосується стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за списком №1 та №2.

Виникнення даного виду заборгованості пов’язано з ухиленням підприємств від внесення до Пенсійного фонду України плати, що покриває фактичні витрати на виплату та доставку пенсій за списками №1 та №2, призначених згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення». При цьому такі витрати підприємство зобов’язано нести до досягнення працівниками загальновстановленого пенсійного віку.

З метою примусового стягнення заборгованості до органів Державної виконавчої служби у III кварталі 2017 року направлено 128 виконавчих документів на суму 33 211,3 тис. грн. Всього з початку року до органів Державної виконавчої служби направлено 243 виконавчих документів на суму 45 854,5тис. грн.

З метою зменшення заборгованості до Пенсійного фонду України протягом III кварталу 2017 року спеціалістами управління спільно з державними виконавцями відділу ДВС здійснено 43 спільні виїзди до боржників.

З початку року проведено 51 ознайомлення з матеріалами виконавчих проваджень по 358 виконавчим документам, про що складено протоколи. За результатами ознайомлень на дії (бездіяльність) державних виконавців подано 47 скарг.

З метою покращення роботи по стягненню заборгованості на користь управління з початку року було проведено три наради з начальником Сєвєродонецького міського ВДВС ГТУЮ у Луганській області. Основною темою нарад було питання проведення невідкладних заходів та посилення контролю за погашенням заборгованості по обов’язкових платежах до Пенсійного фонду України. За підсумками нарад були визначені спільні заходи співпраці, зокрема необхідно забезпечити застосування усіх передбачених законодавством контрольних, фіскальних та примусових заходів до боржників, в тому числі й опис майна, забезпечити своєчасне надання інформації щодо працевлаштування або набуття статусу пенсіонера осіб, які мають заборгованість. Інформація про результати спільниих нарад була розміщена на сайті управління.

Після вжиття наведених заходів на рахунки управління з початку 2017 року надійшло 662,8 тис. грн. Завершено виконавчих документів на загальну суму 2 835,4тис.грн.

На кінець звітного періоду в органах виконавчої служби на виконанні знаходиться 1745 виконавчих документів про стягнення заборгованості на суму 74 542,1 тис. грн.

З метою зменшення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску з початку року направлено 18 заяв на суму 206,4 тис. грн. про відновлення судових проваджень та 37 заяв на суму 35,9 тис. грн. про заміну сторони виконавчого провадження.

Станом на 01.10.2017 року залишок виконавчих документів щодо стягнення заборгованості з єдиного соціального внеску на користь управління складає 530 на суму 1 862,6 тис.грн. Надходження за виконавчими документами по стягненню заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску склали 237,3тис.грн. Усього завершено 122 виконавчих документи на загальну суму 444,4тис.грн., що складає 19,2% від загальної суми боргу.

З метою встановлення винних осіб, які завдали управлінню матеріальну шкоду, до правоохоронних органів направлено 53 заяви на суму 371,7тис.грн.

На кінець звітного періоду управлінням Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області ведеться 11 справ про банкрутство на загальну суму заборгованості 23 327,8тис. грн., в тому числі 6 підприємств на суму 10 617,7 тис.грн. процедура банкрутства по яким триває понад 5 років. З початку року управління приєдналося до двох справ про банкрутство на суму 7 112,0тис.грн.

Протягом кварталу спеціалістами відділу взято участь у 17 засіданнях комітетів кредиторів, всього з початку року – 28 засідань комітетів кредиторів. Надійшло в рахунок погашення кредиторської заборгованості протягом кварталу 903,0тис. грн.

З початку року до управління подано 110 позовних заяви з пенсійних питань, з них протягом кварталу – 58 позовів, за всіма позовами в установлені строки подані заперечення.

В апеляційному порядку оскаржено 63 судових рішення, в касаційному порядку – 32 судових рішення.

З метою належного представництва інтересів управління в судах спеціалістами відділу взято участь у 113 судових засіданнях, з них протягом кварталу – 42 судових засіданнях.