You are here

ПЕНСІЙНА РЕФОРМА В ДІЇ

Підсумки роботи юридичного відділу за I квартал 2018 року

дата: 
16.04.2018

Протягом звітного періоду робота юридичного відділу управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області була спрямована на забезпечення реалізації державної політики у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та наповнення бюджету Пенсійного фонду України.

У I кварталі 2018 року до суду було направлено 46 позовних заяв про стягнення заборгованості на суму 43 933,5 тис. грн., 100% з яких стосується стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за списком №1 та №2.

Виникнення даного виду заборгованості пов’язано з ухиленням підприємств від внесення до Пенсійного фонду України плати, що покриває фактичні витрати на виплату та доставку пенсій за списками №1 та №2, призначених згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення». При цьому такі витрати підприємство зобов’язано нести до досягнення працівниками загальновстановленого пенсійного віку.

З метою примусового стягнення заборгованості до органів Державної виконавчої служби у I кварталі 2018 року направлено 69 виконавчих документів на суму 18 998,2 тис. грн.

З метою зменшення заборгованості до Пенсійного фонду України протягом I кварталу 2018 року спеціалістами управління спільно з державними виконавцями відділу ДВС здійснено 7 спільних виїздів до боржників. Направлено 56 заяв про стягнення заборгованості із пенсії боржників та 4 заяви про стягнення заборгованості із заробітної плати боржників.

З початку року проведено 22 ознайомлення з матеріалами виконавчих проваджень по 201 виконавчому документу, про що складено протоколи. За результатами ознайомлень на дії (бездіяльність) державних виконавців подано 22 скарги.

З метою покращення роботи по стягненню заборгованості на користь управління з початку року була проведена нарада з начальником Сєвєродонецького міського ВДВС ГТУЮ у Луганській області. Основною темою наради було питання проведення невідкладних заходів та посилення контролю за погашенням заборгованості по обов’язкових платежах до Пенсійного фонду України. За підсумками наради були визначені спільні заходи співпраці, зокрема необхідно забезпечити застосування усіх передбачених законодавством контрольних, фіскальних та примусових заходів до боржників, в тому числі й опис майна, забезпечити своєчасне надання інформації щодо працевлаштування або набуття статусу пенсіонера осіб, які мають заборгованість. Інформація про результати спільниих нарад була розміщена на сайті управління.

Після вжиття наведених заходів на рахунки управління з початку 2018 року надійшло 10 453,0 тис. грн. Завершено виконавчих документів на загальну суму 11 124,0 тис.грн.

На кінець звітного періоду в органах виконавчої служби на виконанні знаходиться 1730 виконавчих документів про стягнення заборгованості на суму 88 667,6 тис. грн.

З метою встановлення винних осіб, які завдали управлінню матеріальну шкоду, до правоохоронних органів направлено 3 заяви на суму 23,9тис.грн.

На кінець звітного періоду управлінням Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області ведеться 12 справ про банкрутство на загальну суму заборгованості 24 747,2тис. грн., в тому числі 10 підприємств на суму 15 548,9 тис.грн. процедура банкрутства по яким триває понад 5 років. З початку року управління здійснило заходи щодо заміни сторони у одній справі. З метою зменшення заборгованості з ЄСВ направлено до суду клопотання про заміну сторони з УПФУ на ДПІ, у зв’язку із чим загальна заборгованість зменшилась на 690,2тис.грн.

Протягом кварталу спеціалістами відділу взято участь у 7 засіданнях комітетів кредиторів. Надійшло в рахунок погашення кредиторської заборгованості протягом кварталу 22,1тис. грн.

З початку року до управління подано 107 позовних заяви з пенсійних питань, за всіма позовами в установлені строки подані відзови.

В апеляційному порядку оскаржено 46 судових рішень, в касаційному порядку – 6 судових рішень.

З метою належного представництва інтересів управління в судах спеціалістами відділу взято участь у 50 судових засіданнях.