You are here

ПЕНСІЙНА РЕФОРМА В ДІЇ

Підсумки роботи юридичного відділу за I квартал 2017 року

дата: 
14.04.2017

Протягом звітного періоду робота юридичного відділу управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області була спрямована на забезпечення реалізації державної політики у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та наповнення бюджету Пенсійного фонду України.

У I кварталі 2017 року до суду було направлено 77 позовних заяв про стягнення заборгованості на загальну суму 96 350,6 тис. грн., 98% з яких стосується стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за списком №1 та №2.

Виникнення даного виду заборгованості пов’язано з ухиленням підприємств від внесення до Пенсійного фонду України плати, що покриває фактичні витрати на виплату та доставку пенсій за списками №1 та №2, призначених згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення». При цьому такі витрати підприємство зобов’язано нести до досягнення працівниками загальновстановленого пенсійного віку.

З метою примусового стягнення заборгованості до органів Державної виконавчої служби у I кварталі 2017 року направлено 36 виконавчих документів на суму 861,3 тис. грн.

З метою зменшення заборгованості до Пенсійного фонду України протягом I кварталу 2017 року спеціалістами управління спільно з державними виконавцями відділу ДВС здійснено 5 спільних виїздів до боржників.

З початку року проведено 19 ознайомлення з матеріалами виконавчих проваджень по 47 виконавчим документам, про що складено протоколи. За результатами ознайомлень на дії (бездіяльність) державних виконавців подано 17 скарг.

З метою покращення роботи по стягненню заборгованості на користь управління з початку року було проведено нараду з начальником Сєвєродонецького міського ВДВС ГТУЮ у Луганській області. Основною темою наради було питання проведення невідкладних заходів та посилення контролю за погашенням заборгованості по обов’язкових платежах до Пенсійного фонду України. За підсумками нарад були визначені спільні заходи співпраці, зокрема необхідно забезпечити застосування усіх передбачених законодавством контрольних, фіскальних та примусових заходів до боржників, в тому числі й опис майна, забезпечити своєчасне надання інформації щодо працевлаштування або набуття статусу пенсіонера осіб, які мають заборгованість. Інформація про результати спільної наради була розміщена на сайті управління.

Після вжиття наведених заходів на рахунки управління з початку 2017 року надійшло 139,5 тис. грн. Завершено виконавчих документів на загальну суму 2 140,6тис.грн.

На кінець звітного періоду в органах виконавчої служби на виконанні знаходиться 1649 виконавчих документів про стягнення заборгованості на суму 30 243,6 тис. грн.

З метою зменшення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску з початку року направлено 17 заяв на суму 206,1 тис. грн. про відновлення судових проваджень та  9 заяв на суму 22,2 тис. грн. про заміну сторони виконавчого провадження.

Станом на 01.04.2017 року залишок виконавчих документів щодо стягнення заборгованості з єдиного соціального внеску на користь управління складає 602 на суму 1 998,7 тис.грн. Надходження за виконавчими документами по стягненню заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску склали 131,9тис.грн. Усього завершено 50 виконавчих документів на загальну суму 308,3тис.грн., що складає 13,3% від загальної суми боргу.

З метою встановлення винних осіб, які завдали управлінню матеріальну шкоду, до правоохоронних органів направлено 45 заяв на суму 302,0тис.грн.

Протягом I кварталу 2017 року спеціалісти юридичного відділу взяли участь у 7 засіданнях комітетів кредиторів.

З початку року управління приєдналося до двох справ про банкрутство на суму 7 112,0 тис. грн.

На кінець звітного періоду управлінням Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області ведеться 11 справ про банкрутство на загальну суму заборгованості 23 303,7тис. грн.

З початку року до управління подано 27 позовних заяв з пенсійних питань. З метою належного представництва інтересів управління, спеціалісти юридичного відділу взяли участь у 45 судових засіданнях.