You are here

ПЕНСІЙНА РЕФОРМА В ДІЇ

Підсумки роботи управління Пенсійного фонду України в м.Сєвєродонецьку за 1 квартал 2015 року

Завдання по наповненню бюджету Пенсійного Фонду було і залишається одним із найголовніших завдань в роботі управління. Протягом звітного періоду власні надходження становили 14,0 млн. грн. План по власних надходженнях страхових внесків виконано на 74,3%, що на 4,9 млн.грн. менше доведеного завдання. Порівняно з відповідним періодом минулого року вони зменшилися на 1,2 млн.грн.

Робота управління Фонду по наповненню бюджету коштами здійснювалась в режимі посиленого контролю за сплатою страхових внесків, за відшкодуванням пільгових та наукових пенсій а також погашенням заборгованості. Фонд співпрацював із соціальними партнерами, правоохоронними органами та місцевими органами виконавчої влади над зменшенням кількості порушень трудових прав працівників, нарахуванням заробітної плати в мінімальних розмірах або використанням їх праці без укладення трудового договору.

Протягом звітного періоду управління Пенсійного фонду із соціальними партнерами проведено 2 спільні наради, на яких заслуховувалися звіти керівників підприємств, які не дотримуються законодавства про оплату праці. Працівниками фонду проведено 4 зустрічі в трудових колективах.

Станом на 1 квітня 2015 року значним залишається борг по страхових внесках, який становить 4,5 млн.грн. Слід відмітити, що 75,7 % всього боргу - це борі 10-ти підприємств-банкрутів, та 11,1% - безнадійний борг підприємств, які припинили фінансово -господарську діяльність.

Значним залишається борг підприємств по відшкодуванню пільгових пенсій, який складає більше 32,1 млн.грн., з нього-41,7% це борг банкрутів.

В управлінні питання повноти застосування заходів впливу до підприємств-боржників завжди тримається на особливому контролі. Станом на 1 квітня 2015 року в органах державної виконавчої служби для примусового стягнення заборгованості по страхових внесках, пільговим та науковим пенсіям знаходиться на виконанні 692 виконавчих документа на загальну суму 12,3 млн.грн., в т.ч. 372 рішення господарського суду на суму 11,8 млн.грн., 303 вимоги Фонду на суму 0,6 тис.грн. та 17 рішень про накладання штрафних санкцій на суму 5,8 тис.грн. За результатами заходів, вжитих органами державної виконавчої служби, з початку року із загальної суми боргу, яка була передана на примусове стягнення надійшло коштів всього - 54,1 тис.грн., в тому числі перераховано з рахунків ЛВС - 43,7 тис.грн.. Крім того, на розгляді судів знаходяться 173 позови про стягнення борг) на суму 12,7 млн.грн.

Подано матеріали на 4-х керівників підприємств-боржників до правоохоронних органів щодо притягнення до кримінальної відповідальності по ст.212 КК України.

На жаль, застосовані заходи не дають належного ефекту. Сподіваємось, що підприємства нашого міста запрацюють стабільно і ефективно, та кошти в бюджет Пенсійного фонду України будуть надходити від платників своєчасно та в повному обсязі