You are here

ПЕНСІЙНА РЕФОРМА В ДІЇ

Підсумки 2015 року відділом контрольно-перевірочної роботи управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку

16.01.2016

      Протягом року спеціалістами управління  виконано 690 перевірок.

     Особлива увага приділяється  перевірці документів для призначення (перерахунку) пенсій – це довідки про пільговий стаж, заробіток, документи, що підтверджують наявність стажу роботи. З цього напрямку проведено переважну кількість перевірок - 502 перевірки. Нажаль, трапляються непоодинокі випадки, коли для призначення / перерахунку пенсії надаються документи з  інформацією, яка не відповідає дійсності.

     Результати проведених заходів свідчать про необхідність та доцільність здійснення плинного контролю. Були виявлені  випадки, коли особи, звертаючись за призначенням пенсії надавали документи про стаж роботи, який під час проведення перевірок не підтвердився. Також у 78 випадках під час перевірки документів для призначення (перерахунку) пенсій виявлені порушення та страхувальниками були надані  нові довідки про заробіток та стаж роботи на пільгових умовах. Звертаємо увагу роботодавців на необхідність більш  уважно та відповідально ставитись до підготовки довідок про заробіток, оскільки левова частка порушень припадає  на ці документи.

     Протягом року проведено 57 перевірок цільового використання коштів Пенсійного фонду України, призначених для виплати пенсій та грошової допомоги, своєчасності їх виплати Центром поштового зв’язку (4 перевірки),  своєчасності зарахування пенсій та грошової допомоги на вкладні рахунки пенсіонерів та правильності виплати пенсій через поточні рахунки пенсіонерів в установах банків (37 перевірок), своєчасності та повноти виплати пенсій, соціальних допомог відділеннями поштового зв’язку (16 перевірок).

      Ще один, не менш важливий  напрямок перевірок – це перевірки достовірності відомостей про застрахованих осіб, поданих страхувальником до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.  З цього питання було проведено 102 перевірки, у 95 випадках виявлені недостовірні дані та складені відповідні  розпорядження про усунення  виявлених порушень.

     Крім того, проведено 11 перевірок правильності повноти нарахування та своєчасності сплати збору під час набуття права власності на легкові автомобілі у Центрі надання послуг, пов’язаних з використанням автотранспортних засобів.