You are here

ПЕНСІЙНА РЕФОРМА В ДІЇ

ОБОВ'ЯЗКОВІСТЬ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ТА ЗВІЛЬНЕННЯ

           Як працевлаштування так і звільнення можуть тягнути за собою зміну розміру пенсії. Тому про зазначені події необхідно повідомляти органи Пенсійного фонду. Процедура повідомлення передбачена пунктом 2.21 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України „Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування”, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.2005р. (в редакції постанови №13-1 від 07.07.2014р.) та зарєстрованого в Міністерсві юстиції України 27.12.2005р. за № 1566/11846.

            У разі працевлаштування (початку діяльності, пов”язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов”язкове державне соціальне страхування) після призначення пенсії особа повідомляє орган, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії, про дату працевлаштування (початок діяльності, пов”язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов”язкове державне соціальне страхування), вид зайнятості (укладення трудового договору, цивільно-праового договору, реєстрація як фізичної особи-підприємця, провадження незалежної професійної діяльності) шляхом подання заяви. Заява може бути подана особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, або надсилається поштовим відправленням.

            При цьому відповідно до пункту 2 статті 16 Закону України „Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” особа надає на вимогу органу, що призначає пенсію, документи, що засвідчують відповідні відомості ( у тому числі копію трудової книжки із записом про працевлаштування та/або копію цивільно-правового договору).

            У разі звільнення (припинення діяльності, пов”язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов”язкове державне соціальне страхування) особа повідомляє орган, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії, про дату звільнення (припинення діяльності, пов”язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов”язкове державне соціальне страхування шляхом подання заяви.

            При цьому відповідно до пункту 2 статті 16 Закону України „Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” особа надає на вимогу органу, що призначає пенсію, документи, що засвідчують відповідні відомості ( у тому числі копію трудової книжки із записом про звільнення та/або копію цивільно-правового договору).

            Документами, які підтверджують, що особа не працює (не провадить діяльність, пов”язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов”язкове державне соціальне страхування), є: трудова книжка, індивідуальні відомості про застраховану особу, що надаються відділом персоніфікованого обліку та відомості про відсутність інформації про державну реєстраціюфізичної особи-підприємцяза наявними в органі, що призначає пенсію, даними.