You are here

ПЕНСІЙНА РЕФОРМА В ДІЇ

Наслідки "тіньової" заробітної плати

           В даний час для Пенсійного фонду легалізація заробітної плати є одним з головних резервів наповнення бюджету, кошти якого витрачаються на фінансування пенсій та грошової допомоги. На жаль, існують підприємства та підприємці , які вдаються до нелегальних схем виплати заробітної плати, що призводить до скорочення надходжень коштів до бюджету Пенсійного фонду, перешкоджає проведенню соціальних реформ і негативно впливає на добробут кожного мешканця нашого міста.
           Багато працівників сьогодні не бачать проблем в отриманні «тіньової » зарплати , так

як в кишеню надходять доходи без утримання податків. Погоджуючись працювати на таких умовах, вони самі позбавляють себе соціальних гарантій:
- страхового стажу для призначення пенсії;
- оплати в повному обсязі листа тимчасової непрацездатності;
- допомоги в разі нещасного випадку на виробництві або при отриманні професійного     захворювання;
- відпускних  в повному розмірі ;
- виплат, пов'язаних із скороченням штатів, навчанням, народженням дитини і т.і.
            Кожному громадянину необхідно зрозуміти, що захистити себе він може тільки законним шляхом, а це можливо тільки в тому випадку, коли відносини з роботодавцем офіційно оформлені. Прі влаштуванні на роботу найманий працівник і роботодавець повинні укласти трудовий договір, при цьому для роботодавця - фізичної особи - підприємця встановлена обов'язкова реєстрація договорів у центрі зайнятості. Кожен працівник повинен знати, що згідно із Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 01.01.2004 року до страхового стажу роботи зараховується повний місяць лише за умови, що заробітна плата нарахована в розмірі не менше мінімальної та страхові внески до Пенсійного фонду сплачені в повному обсязі.