You are here

ПЕНСІЙНА РЕФОРМА В ДІЇ

Наповнення бюджету Пенсійного фонду України

17.11.2017

Управлінням Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області (далі – управління) постійно проводиться робота по погашенню заборгованості перед управлінням.

Так, спеціалістами юридичного відділу управління протягом 2017 року направлено до судів 278 адміністративних позовних заяв про стягнення на користь управління боргу на суму 183 912,2 тис.грн. За результатами позовної роботи на рахунки управління надійшло 78 154,2 тис. грн.

З метою примусового стягнення заборгованості до органів ДВС направлено 252 заяви про відкриття виконавчого провадження на суму 46 308,1 тис. грн. З початку року на користь Пенсійного фонду органами державної виконавчої служби стягнуто 679,2 тис.грн. Завершено виконавчих документів на суму 2 852,0тис.грн.

З метою виявлення причин невиконання судових рішень з початку року представниками управління було проведено 56 ознайомлень з матеріалами виконавчих проваджень по 366 виконавчим документам, адже мають місце зведені виконавчі провадження. З метою усунення виявлених порушень, управлінням було направлено 54 скарги на дії (бездіяльність) державних виконавців, з яких начальником ВДВС задоволено 43.

Станом на 01.11.2017 року управління є кредитором 11 підприємств банкрутів, загальний борг яких перед управлінням складає 23 331,8 тис. грн. Протягом 2017 року представниками управління взято участь у 31 засіданні комітетів кредиторів. Завдяки спільній роботі з арбітражними керуючими було реалізоване майно підприємства-банкрута, як наслідок на користь управління надійшло 1 055,7 тис. грн.

Управління звертає увагу підприємств та підприємців, які мають заборгованість перед Пенсійним фондом України, на необхідність своєчасного погашення платежів, адже примусові заходи стягнення тягнуть за собою додаткові витрати боржників у вигляді судового та виконавчого збору.

Отже, питання проведення невідкладних заходів та посилення контролю за погашенням заборгованості по обов’язкових платежах до Пенсійного фонду України має бути пріоритетним не лише для органів ПФУ, а й для підприємств та підприємців, які мають заборгованість до ПФУ, адже наявність боргів спричиняє втрату страхового стажу людьми, які працюють на таких підприємствах, що є прямим порушенням конституційних прав громадян і принципів їхнього соціального захисту.