You are here

ПЕНСІЙНА РЕФОРМА В ДІЇ

«Круглий стіл» на тему «Відкриття консалтингового центру. Надання консультацій особам з питань організації та провадження підприємницької діяльності»

03.04.2017

31.03.2017 року відбулось засідання «круглого столу» в Сєвєродонецькому міському Центрі зайнятості. У заході взяли участь представники місцевих та обласних органів державної та виконавчої влади.

Від управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку були присутні начальник управління Олена Бєлікова та начальник відділу ведення електронних реєстрів та підтримки інформаційно-аналітичних систем УПФУ в м.Сєвєродонецьку Людмила Шуліка.

Темою «круглого столу» стало запровадження проведення запланованих заходів з метою навчання легального ведення малого бізнесу фізичними-особами підприємцями.

Олена Бєлікова зауважила, що фізичні особи-підприємці забезпечують роботою себе та одночасно є роботодавцями для своїх найманих працівників, і безумовно не повинні порушувати законодавство про працю та відмовитися від зарплати «в конвертах». Відповідно до чинного пенсійного законодавства, встановлена пряма залежність розмірів пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого сплачено єдиний соціальний внесок. До страхового стажу при виході на пенсію з 01.01.2004 року зараховують лише ті періоди, за які повністю сплачені внески із заробітної плати не менше мінімального розміру. Згідно ст. 8 Закону України «Про державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 № 1801-VIII мінімальна заробітна плата становить у місячному розмірі з 1 січня 2017 року - 3200 гривень.

Людмила Шуліка звернула увагу присутніх на те, що недотримання норм законодавства про оплату праці, нелегальна зайнятість із використанням праці без укладення трудових угод з громадянами негативно впливають не тільки на стан наповнення бюджету Пенсійного фонду України, а також позбавляють працівників соціального захисту. Адже незнання своїх прав при працевлаштуванні дає змогу роботодавцеві мінімізувати власні витрати на сплату податків і страхових внесків та уникати відповідальності за відсутність гідних та безпечних умов. Перевірити порядність свого роботодавця, а також наявність та тривалість свого страхового стажу застраховані особи можуть зареєструвавшись користувачем «Веб-порталу» Пенсійного фонду України.

У результаті проведеного заходу представники органів влади міста вирішили у подальшому проводити спільні інформаційно-роз'яснювальні заходи для фізичних-осіб підприємців, а також контролювати законність та легальність підприємницької діяльності.