You are here

ПЕНСІЙНА РЕФОРМА В ДІЇ

Круглий стіл на тему «Доступ до правосуддя: судова практика та законодавство із захисту прав внутрішньо переміщених осіб та осіб, що постраждали у ході конфлікту»

28.07.2017

27 липня 2017 року Норвезькою Радою у справах біженців (NRC) проведено семінар у вигляді круглого столу на тему «Доступ до правосуддя: судова практика та законодавство із захисту прав внутрішньо переміщених осіб та осіб, що постраждали у ході конфлікту».

У заході взяли участь представники Норвезької Ради у справах біженців, заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області Тетяна Нікітіна, представники місцевих органів виконавчої влади, міжнародних та місцевих неурядових організацій та суддя Апеляційного суду Луганської області. Від управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку були присутні спеціалісти-юрисконсульти юридичного відділу Оксана Мостова, Ольга Морєва та Ольга Косілкова.

Метою круглого столу було визначення та пошук шляхів вирішення проблем, з якими стикаються внутрішньо переміщені особи у зв’язку з набранням чинності деяких підзаконних нормативних актів.

В рамках проведення круглого столу обговорено такі питання:

  • Аналіз судової практики із захисту прав та свобод внутрішньо переміщених осіб: отримання статусу внутрішньо переміщених осіб, призначення соціальних виплат;
  • Захист прав внутрішньо переміщених осіб в судовому проваджені: практичні аспекти;
  • Практика Європейського суду з прав людини: захист трудових прав внутрішньо переміщених осіб;
  • Актуальні зміни в діючому законодавстві щодо призначення та подовження пенсійних виплат для внутрішньо переміщених осіб. Порядок призначення пенсій для внутрішньо переміщених осіб, які мають право на пенсію на пільгових умовах.