You are here

ПЕНСІЙНА РЕФОРМА В ДІЇ

Інформаційно-консультативна зустріч в консалтинговому центрі державної служби зайнятості Сєвєродонецького міського Центру зайнятості

20.04.2017

14.04.2017р. у консалтинговому центрі державної служби зайнятості Сєвєродонецького міського центру зайнятості відбулась інформаційно-консультативна зустріч роботодавців та підприємців із фахівцями державних установ. Метою заходу стало обговорення питань дотримання законодавства  про оплату праці, захисту прав застрахованих осіб та соціального страхування.

Від УПФУ була присутня заступник начальника відділу адміністрування, супроводження інформаційних систем, електронних реєстрів та захисту інформації Людмила Шуліка. Вона повідомила, що на даний час значна частина населення у працездатному віці залишається офіційно незадіяною на ринку праці, тому основним резервом зростання доходів є легалізація оплати праці та відновлення балансу трудових ресурсів.

Питання виплати офіційної, прозорої зарплати сьогодні дуже актуальне. Адже більшість працівників іноді свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати офіційну (часто мінімальну) та неофіційну (значно вище мінімальної) зарплатню. Трапляється, що вони навіть не знають про те, що їхня «прозора» зарплата значно відрізняється від тієї, яка записана у відомості. Ця різниця з’ясовується згодом, коли працівнику потрібна довідка про доходи, наприклад, для отримання кредиту чи для пред’явлення у Пенсійний фонд при оформленні пенсії.  Бiльшiсть громадян вважає, що їхня пенсія ще далеко попереду, тому можна й не замислюватися над тим, що буде через кілька років. Дехто вважає, що жити потрібно тут i зараз, а про майбутню пенсію i чути не хоче. Ми не можемо собі дозволити жити та мислити одним днем.

Загальновідомо, що розмір призначеної пенсії залежить від тривалості страхового стажу i від отриманої заробітної плати. Якщо розмір легальної заробітної плати менший за мiнiмальний, то людині не зараховується місяць роботи за повний місяць страхового стажу. Як правило, щоб не порушувати закон, роботодавці виплачують саме мiнiмальну заробітну плату, а більшу частку обіцяного прибутку видають у «конвертi» – без сплати податків та внесків. Отже, на сьогодні легальні заробітки та робочі місця – це завдання загальнонаціонального масштабу.

Слід зауважити, що порушення законодавства в сфері пенсійного забезпечення тягнуть за собою негативні наслідки, такі як соціальна незахищеність найманого працівника, а саме вiдсутнiсть трудового стажу, відпустки, неможливість скористатися лікарняними під час хвороби та інше. Сьогодні громадянин мусить сам вирішувати, що для нього є найголовнішим – жити одним днем чи мати впевненість у завтрашньому дні та отримувати певні соцiальнi гарантії.

Враховуючи, що одним із основних резервів зростання власних доходів органів Пенсійного фонду України  є легалізація заробітної плати і трудових відносин та з метою забезпечення соціальних гарантій працюючих, спеціалістами управління Пенсійного фонду України в мiстi Сєвєродонецьк проводиться постійна  iнформацiйно–роз’яснювальна робота для того, щоб громадяни нарешті зрозуміли, що кожен легковажний крок, зроблений сьогодні, в майбутньому буде мати наслідки.

Застрахованим особам, при виникненні в них питань, що адмініструються управлінням Пенсійного фонду України, не обов'язково кожного разу відвідувати управління, адже можна отримати відповідь дистанційно, сидячи вдома за комп'ютером. Завдяки електронному порталу можна здійснювати постійний контроль за своїми даними, що впливають на пенсійні права та отримувати необхідну інформацію.

Потенційна аудиторія веб-порталу величезна: пенсіонери, громадяни працездатного віку, підприємці, самозайняті та юридичні особи.

Веб-портал, який цілодобово доступний за адресою: http:\\www.portal.pfu.gov.ua  надає громадянам можливість зручно і оперативно взаємодіяти з органами Пенсійного фонду України, автономно отримувати послуги, які раніше вимагали особистого звернення в управління Фонду.

Принциповою відмінністю від попередніх форм інформування Пенсійним фондом через Інтернет є той факт, що Веб-портал надає електронні послуги кожній особі індивідуально. Портал працює з дотриманням вимог по захисту персональних даних.

У відкритому доступі (без реєстрації) на порталі надається багато корисної інформації з питань пенсійного страхування, бланки документів, інструкції щодо їх заповнення тощо.

Для реєстрації на ВЕБ-порталі необхідно особисто отримати в будь-якому органі Пенсійного фонду код доступу, або за допомогою ключів ЕЦП органів ДФС, органів юстиції чи Приватбанку.

Наприкінці виступу Шуліка Л.О. наголосила на тому, що дуже важливо підтримувати зворотній зв’язок між страхувальниками та спеціалістами УПФУ в м. Сєвєродонецьку для можливості швидкого реагування на виникаючі час від часу проблемні питання та плідного діалогу в інтересах застрахованих осіб.

По закінченні зустрічі присутні мали змогу отримати відповіді на свої питання та одержати інформаційно-роз’яснювальні матеріали (буклети, газети, тощо).