You are here

ПЕНСІЙНА РЕФОРМА В ДІЇ

Декретна відпустка зарахована до страхового стажу

З моменту набрання чинності Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (01.01.2004р.) Жінки, які після цієї дати перебували у відпустці по вагітності та пологах (лікарняний) не підлягали загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню і цей період при призначенні пенсій не зараховувався до страхового стажу. У стаж зараховувався тільки відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

З 1 липня 2013 року зазначений період, при призначенні пенсій, буде зараховуватися до страхового стажу. Ця норма передбачена Законом України "Про внесення змін до деяких законів України з приводу призначення та індексації пенсії" № 231 від 14.05.2013р., який набирає чинності з 01.07.2013р.

Для того, щоб ця норма почала діяти, парламентом внесені зміни до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", згідно яких страхові внески за період перебування на допологовому і післяпологовому лікарняному оплачуватиме роботодавець у розмірі 33,2 % від суми оплати лікарняного листа. Разом з тим з працівниці також буде утримуватися 2% від цієї суми.