You are here

ПЕНСІЙНА РЕФОРМА В ДІЇ

25.03.2015 Зміни в пенсійному законодавстві з 1 квітня 2015 року

25.03.2015

З 1 квітня 2015 року набирає чинності Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення” № 213-VIII від 02.03.2015р. Повний текст закону розміщено на нашому сайті в розділі „Законодавство”.

Цей Закон обмежуватиме виплати трудових пенсій працюючим пенсіонерам, крім інвалідів першої та другої груп, інвалідів війни третьої групи, учасників бойових дій, членів сіймей загиблих (померлих) військовослужбовців та осіб, розмір пенсій яких менше ніж 1423,50грн. Тобто, незалежно від факту роботи та посади, на якій працюватимуть зазначені особи, пенсії будуть виплачуватись їм в повному обсязі.

Пенсіонерам, які після 01.04.2015р. працюватимуть на посадах, що дають право на призначення пенсії в порядку та на умовах, передбачених законами України „Про державну службу”, „Про прокуратуру”, „Про статус народного депутат України”, „Про судоустрій і статус суддів”, пенсії, призначені відповідно до чинного законодавства України (незалежно від закону, за яким вони призначені) не будуть виплачуватись взагалі. Після звільнення з роботи виплати пенсії поновлюється.

Виплата пенсій пенсіонерам, які працюють на інших посадах/роботах (т.ч. і приватним підприємцям) буде здійснюватись у розмірі 85% призначеного розміру пенсії, але не менше ніж 1423,50грн. Після звільнення з роботи або припинення підприємницької діяльності буде виплачуватись 100% пенсії.

Пенсії, призначені відповідно до Закону України „Про наукову та науково-технічну діяльність” у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії в порядку та на умовах, передбачених законами України „Про державну службу”, „Про прокуратуру”, „Про статус народного депутат України”, „Про судоустрій і статус суддів”, „Про наукову та науково-технічну діяльність” виплачуються в розмірі 85% від розміру пенсії, призначеної відповідно до Закону України „Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування”, а в період роботи на інших посадах/роботах – 85% призначеної наукової пенсії.

Також зазначеним Законом змінено умови призначення пільгових пенсій відповідно до статті 13 Закону України „Про пенсійне забезпеченн” (в т.ч. по Списку № 1 і № 2) та пенсій за вислугу років відповідно до статей 54, 55 Закону України „Про пенсійне забезпечення”.

Для пільгових пенсій по Списку № 1 збільшено пенсійний вік для жінок до 50 років та наявність загального стажу роботи – 25 років чоловікам та 20 років жінкам. Збільшення буде запроваджуватись поетапно.

Для пільгових пенсій по Списку № 2 збільшено пенсійний вік для жінок до 55 років та наявність загального стажу роботи – 30 років чоловікам та 25 років жінкам. Збільшення буде запроваджуватись поетапно.

Для пенсій за вислугу років збільшено кількість стажу по вислузі з 25 до 30 років, що буде також запроваджуватись поетапно. Наприклад з 01.04.2015р. необхідно буде 25 років 06 місяців вислуги.