You are here

ПЕНСІЙНА РЕФОРМА В ДІЇ

25-РІЧНИЦЯ ПЕНСІЙНОМУ ФОНДУ УКРАЇНИ

26.11.2015

     У грудні 1990 року постановою Ради Міністрів України та Ради Федерації незалежних профспілок України було сформоване Українське Республіканське відділення Пенсійного фонду СРСР від якого веде історію Пенсійний фонд України.

     Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області почало свою історію з 1991 року як Луганський обласний філіал Українського республіканського відділення Пенсійного фонду СРСР.

     Одним із перших його працівників була Артемова Лариса Віталіївна, на цей час начальник відділу надходження платежів. Молода, енергійна, цілеспрямована, вона починала свою роботу уповноваженою Пенсійного фонда в м. Сєвєродонецьку.  Не дивно, маючи стаж роботи в управлінні майже 25 років історію розвитку Пенсійного фонду в м. Сєвєродонецьку вона знає як ніхто інший. Лариса Віталіївна люб’язно погодилися розповісти з чого все починалось.

     Тоді, каже Артемова,  ідея створення фонду для фінансування пенсійних виплат, право на які виникає при умовах сплати страхових внесків робітниками та роботодавцями тільки розроблялася та повинна була пройти шлях багаторічних іспитів, а також довести свою правильність та життєздатність.

     Першими у новому закладі було створено відділ надходження платежів. Відразу довелося вирішувати питання збору та аккомулювання коштів на виплату пенсій, обробки платіжних документів, боротьби з неплатниками, реєстрація підприємств та їх перевірка, складати періодичну звітність та інше. До того ж усі роботи доводилося вести вручну. Найбільш сучасним технічним засобом в той час були калькулятори, які працювали від електромережі та дерев’яні рахівниці. Спеціалісти обробляли велику кількість паперів, не вистачало технічного оснащення, людських ресурсів, але було велике бажання здійснити заплановане.

     Йшли роки, змінювався статус управління, а разом з ним і збільшувалися його функції.

     1999 рік став значимим у розвитку Пенсійного фонду, так як був запроваджений персоніфікований облік, що дозволяє використовувати дані під час призначення та перерахунку пенсій, та позбавило пенсіонерів від надання даних про стаж і заробіток на паперових носіях у вигляді довідок.

     З 2002 року управлінню були передані функції з призначення і виплати пенсій, у зв'язку з чим роботи додалося рівно вдвічі. З цього часу склалася якісно нова система прийому громадян. Була організована громадська приймальня, обладнана комп'ютерною технікою з базою даних одержувачів пенсій та телефоном. Це дозволило приймати і консультувати громадян щодня, а не тільки в прийомні дні.

     Форми роботи управління з кожним роком розширюються і удосконалюються. Без удаваної скромності можна сказати: управління часто було першим у виконанні планів, освоєнні нових напрямків у роботі, експериментів, нових методик, отримуючи за це заслужене визнання та нагороди.

     У 2014 році наше управління одним з перших в Луганській області почало обслуговування громадян за принципом „Єдиного вікна”.

     Звичними стали виїзні прийоми пенсіонерів, організація прийомів на дому, брифінги, семінари. Наші фахівці виступають по місцевому телебаченню, радіо, у пресі, роз'яснюючи, популяризуючи пенсійне законодавство.

     Але, які б перетворення не відбувалися, каже Лариса Віталіївна, які б новшества не впроваджувалися, одним з основних завдань Пенсійного фонду було та залишається акумуляція  коштів для пенсійних виплат. Це завдання вона виконує майже чверть віку.

     Для історії двадцять п’ять років – незначний час, а для нашого управління – роки напруженої праці, роки становлення пенсійної системи. Кропітка, напружена праця відданих людей. Напередодні нашого професійного свята, хочеться виразити вдячність всім тим, хто стояв на початку утворення Пенсійного фонду, нашим заслуженим ветеранам. Спасибі Вам за Вашу працю!