You are here

ПЕНСІЙНА РЕФОРМА В ДІЇ

21 ЛЮТОГО – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

21.02.2017

21 лютого весь світ відзначає День рідної мови. Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. Цей день був установлений, щоб сприяти визнанню й використанню саме рідної мови у кожній країні.

В управлінні Пенсійного фонду в м.Сєвєродонецьку Луганської області цей день відзначили проведенням святкового флеш-мобу під гаслом «Мова наша – серце наше». Відвідувачам було запропоновано поспілкуватись цього дня рідною мовою, згадати правила мовного етикету.

Статтею 10 Конституції України закріплено, що державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України. В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України. Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування. Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом.

Відповідно до положень Закону України «Про державну службу», українській мові надано статус мови офіційного спілкування посадових осіб державних органів та органів місцевого самоврядування під час виконання посадових обов’язків, а також мови діловодства і документації цих органів та посадових осіб.

Для кожного громадянина України знання рідної мови, дотримання мовних норм, чистота, доречність та культура мовлення є громадським обов’язком.