You are here

ПЕНСІЙНА РЕФОРМА В ДІЇ

13.01.2017 Круглий стіл з представниками головного управління Державної фіскальної служби України у Луганській області

16.01.2017

13 січня 2017 року в рамках «круглого столу» проведено спільну нараду з головним управлінням Державної фіскальної служби України у Луганській області. Всього було присутніх 6 осіб.

Від управління Пенсійного фонду України в м.Сєвєродонецьку були присутні начальник управління Олена Бєлікова, начальник відділу ведення електронних реєстрів та підтримки інформаційно-аналітичних систем УПФУ в м.Сєвєродонецьку Людмила Шуліка, головний спеціаліст цього ж відділу Олена Абакумова, заступник начальника відділу платежів до пенсійної системи Ольга Нахімова, головний спеціаліст даного відділу Наталія Щоткіна. Від ГУ ДФС у Луганській області у нараді прийняла участь начальник відділу адміністрування ЄСВ Управління податків та зборів фізичних осіб ГУ ДФС у Луганській області Олена Максачова.

Головною метою проведення зустрічі стало обговорення питання особливостей нарахування та сплати єдиного соціального внеску в 2017 році. Олена Максачова доповіла про набрання чинності з 1 січня 2017 року Закону України від 06.12.2016 р. № 1774-VІІІ. Цим Законом, зокрема, внесено зміни до Закону «Про єдиний соціальний внесок» щодо нарахування та сплати єдиного внеску фізособами – підприємцями, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, та особами, які провадять незалежну професійну діяльність. Так, з 01.01.2017 р. підприємці-"спрощенці", віднесені до I групи платників ЄП, мають право сплачувати ЄСВ у сумі не менше за 0,5 мінімального страхового внеску із зарахуванням відповідних періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу, який обчислюється відповідно до статті 24 Закону №1058-IV, пропорційно сплаченому єдиному внеску. Згідно з нормами частини п’ятої статті 8 Закону про ЄСВ єдиний внесок для всіх платників єдиного внеску (крім пільгових категорій) встановлено у розмірі 22% до визначеної статтею 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.

Представник ГУ ДФС у Луганській області нагадала, що Законом України «Про державний бюджет» на 2017 рік визначені прожиткові мінімуми які впливають на розмір нарахування та сплати ЄСВ. Було обговорено умови звільнення від сплати єдиного внеску, терміни сплати ЄСВ